Preferujeme lokální vazby a promyšlené investice

Napsali o nás v magazínu o logistice, skladování a manipulační technice T-Way v čísle 05/2019.

Od roku 1991, kdy jsme bez zkušeností a zázemí naši společnost založili, uplynulo již více než 28 let. Za tu dobu se toho u nás hodně změnilo. Nyní svým obratem a zároveň šíří působnosti na střední a jižní Moravě patříme mezi největší potravinářské velkoobchodní firmy ve Zlínském kraji. Kromě velkého nadšení pro věc a správného výběru zaměstnanců, mohou za náš úspěch také promyšlené investice.

Jedním z nejdůležitějších mezníků v rozvoji naší společnosti bylo zavedení systému WMS a pozvednutí logistických a skladovacích operací na profesionální úroveň. Zavedení systému WMS v roce 2009 bylo pro nás klíčovým technologickým skokem, který výrazně zjednodušil, urychlil a zlepšil naše služby. Komplexní systém WMS, který se neustále snažíme posouvat na vyšší úroveň, nám umožnil plně optimalizovat dodavatelský řetězec, získat přesné informace o využití prostor, umístění jednotlivých druhů zboží a informací o tomto zboží.

V roce 2014 jsme zavedli vysoce sofistikovaný nástroj pro plánování dopravy, což nám pomohlo přizpůsobit se požadavkům zákazníků tak, abychom jim dodávky zavezli v domluvených časových oknech s maximální úspěšností. Úspěšnost dodat zboží dle avizovaného času zákazníkovi pomocí sms nebo mailu je na velmi dobré úrovni. Ve více než 90% případů zavezeme zboží přesně popř. s odchylkou +/- 30 minut.

Denně manipulujeme na vstupu i výstupu se 40 – 50 tunami zboží a efektivita je pro nás velmi důležitá. Proto ve spolupráci s lokálním dealerem Toyoty, společností UHS Jakos z Uherského Hradiště, pravidelně inovujeme a rozšiřujeme flotilu elektrických vozíků. Naši flotilu tvoří univerzální a spolehlivé modely řady BT Levio, BT Staxio a Toyota Traigo. Plně nám vyhovuje jejich univerzalita, spolehlivost a jízdní vlastnosti, které odpovídají potřebám provozu i frekvenci využití v centrálním skladě v Uherském Brodě.

Celý článek naleznete níže.

T-Way 05-19 str. 35-37 ke stažení v PDF

T-Way 05-19 str. 35-37 ke stažení v PDF