Regionální logistika v globální konkurenci

Regionální politika v glovální konkurenci

Napsali o nás v magazínu pro výrobu, obchod a supply chain LogisticNEWS v čísle 05/2019.

Obstát v globální konkurenci velkých společností nemusí být pro menší regionální společnosti, jako jsme my, vůbec nic jednoduchého. Proto nás postupující automatizace, digitalizace datových toků a tlak na sledovatelnost zboží v jednotlivých fázích dodavatelského řetězce nutí (a zároveň dává možnost) neustále se rozvíjet a být vždy minimálně jeden krok před konkurencí.

Proto jsme v minulosti zainvestovali do inovace podnikového informačního systému EPR a zavedli systém řízeného skladu. Tento krok pro nás znamenal od samého začátku ekonomické přínosy a především pomohl zlepšit zákaznický servis. Systém řízeného skladu nám umožnil plně optimalizovat dodavatelský řetězec a poskytovat detailní informace o využití skladovacích prostor. Díky tomu máme přesné informace o zboží a zároveň o umístění jednotlivých druhů zboží. To nám dovoluje mít plně pod kontrolou expirační lhůty a také zabránit chybám a záměnám při manipulaci se zbožím.

V návaznosti na podnikový informační systém EPR a systém řízeného skladu jsme se rozhodli zefektivnit objednávkový proces. Proto jsme pořídili objednávkový systém, který využívají naši obchodní zástupci při objednávání zboží u zákazníků a v nyní je na něj napojený i e-shop.

Po optimalizaci skladovacích i objednávkových procesů bylo dalším logistickým krokem optimalizace plánů rozvozů. Pozitivní změnu v optimalizaci plánů rozvozů přinesl systém na plánování dopravy. Tento nástroj nám umožňuje vytvořit efektivní plán rozvozu zboží dle objednávek zákazníků, přičemž respektuje různá přepravní i zákaznická omezení (uzavírky cest, závozová okna apod.). Systém plánování dopravy nám umožnil maximalizovat využití vozového parku, pomohl minimalizovat dopravní náklady a především vyšel vstříc zákazníkům s požadovanou dobou závozu.

Celý článek naleznete níže.

LogisticNEWS 05-19 str 16-18 ke stažení v PDF

LogisticNEWS 05-19 str 16-18 ke stažení v PDF