Sledování tabákových výrobků (Track & Trace)

trackandtrace_slider

Vážení obchodní partneři,

dovolte nám Vás upozornit na změnu v oblasti prodeje tabákových výrobků.

Dle směrnice EU 2014/40 a prováděcího nařízení EU 2018/574, začne od 20. 5. 2019 fungovat v praxi systém sledovatelnosti tabákových výrobků, který má zamezit nebo alespoň značně omezit nelegální prodej toho typu zboží.

Od 20. 5. 2019 je povinnost značit všechna jednotková a skupinová balení cigaret a také jemně řezaného tabáku vyrobených v rámci EU nebo dovezených do EU jedinečným identifikátorem, bezpečnostním prvkem a také musí být zaznamenán jejich pohyb v určitých fázích distribuce.

Veškeré subjekty, které distribuují, prodávají nebo skladují tabákové výrobky se musí do 20. 5. 2019 registrovat jako hospodářský subjekt. Povinností je zároveň také registrovat všechny své provozovny. Registraci nemusejí provádět zákazníci, kteří u nás nakupují tyto výrobky pro vlastní spotřebu.

Registrátorem hospodářských subjektů pro Českou republiku je STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN, na jejíž stránkách naleznete také registrační formulář, který je nutné vyplnit.

Podrobné informace o této směrnici, prováděcím nařízení a také registraci naleznete na stránkách Track and Trace.

Pokud obchodujete a chcete i nadále obchodovat v rámci Evropské unie s tabákovými výrobky, platí pro Vás povinnost registrace do 20. 5. 2019 na webových stránkách STÁTNÍ TISKÁRNY CENIN. Neregistrované hospodářské subjekty nebudou moci po tomto datu nakupovat nově značené tabákové výrobky.

Hospodářské subjekty, které nebudou po tomto datu řádně registrovány nebudou moci nakupovat nově značené tabákové výrobky.

Registraci můžete provést také zde.

Nemůžete se na stránkách STÁTNÍ TISKÁRNY CENIN zaregistrovat nebo potřebujete s registrací pomoci? Zavolejte nám na 777 724 438 nebo 777 724 400 a my Vás s registrací pomůžeme.

 

ROJAL spol. s r.o.