V sobotu 15. 9. 2018 jsme řádili na autokrosu

AMK Ivaň

Léto 2018 nám pomalu končí, a protože bylo hodně náročné, využili jsme s našimi zaměstnanci možnost zařádit si na autokrosové dráze. Pro tento lehce adrenalinový zážitek na odreagování jsme si vybrali sobotu 15. 9. 2018 a autokrosovou dráhu v areálu AMK Ivaň v Přibicích u Brna. Počasí vyšlo opravdu na jedničku a díky pátečnímu dešti byla dráha velmi kluzká.

Před prvními jízdami jsme byli provozovateli poučeni o bezpečnosti a jak se v případě problémů zachovat. Dále nám provozovatelé řekli, že by bylo dobré, kdybychom nerozbili všechny auta. Tuto výzvu jsme splnili opravdu doslova.

Poté jsme dostali na ježdění čtyři auta. Tři Škody Felicia a jednu Mazdu 323. Po několika jízdách se na jedné Škodě Felicia projevila mechanická závada a byla vyměněna za Škodu Favorit.

Nejdříve si všichni zajeli tři zkušební kola na seznámení s dráhou a poté se jelo soutěžně na čas. Zkušební kola proběhly bez komplikací. První komplikace nastaly při jízdách na čas. Během tří hodin ježdění jsme o svodidla rozbili Škodu Favorit, bílou Škodu Felicia a nakonec jsme zrušili spojku/převodovku na modré Škodě Felicia. Jediným autem, které přežilo téměř bez úhony byla Mazda 323.

Po skončení jízd jsme se šli převléknout a občerstvit se. K jídlu jsme měli výborné řízky s chlebem, okurkou a beraními rohy, brambůrky a také buchty od holek Cash & Carry Kroměříž. K pití jsme si narazili soudek piva Ferdinand Max Světlý Ležák 11°. Kromě piva jsme měli možnost ochutnat rum Baoruco Edición Parque 12 let 37,5% a také rumový likér Hispánico elixír.

Akce to byla opravdu povedená, nikdo se při ní nezranil a odvezli jsme si skvělý zážitek.