Logistika společnosti ROJAL spol. s r.o.

Naše centrála a zároveň velkosklad potravin, alkoholu, nealkoholických nápojů a dalších potřeb pro gastro zařízení a domácnost se nachází v Uherském Brodě na adrese Stolařská 2338. 

V areálu společnosti provozujeme rovněž rodinný supermarket.

V rámci velkoskladu (velkoobchodní činnosti) máme k dispozici skladovací prostory o výměře cca 5 000 m2 s kapacitou 3 400 paletových míst.

Ve velkoskladu máme momentálně 9 000 aktivních položek, kterými pravidelně zásobujeme více než 2 500 zákazníků.

Objednávky přijímáme telefonicky na čísle 572 626 111 – 3, emailem objednavky@rojal.cz nebo pomocí našich obchodních zástupců.

Objednávky můžete provádět také na eshopu velkoobchodu, kde naleznete veškerý nabízený sortiment.

Zboží si můžete vyzvednout na našich prodejnách Cash & Carry v Uherském Brodě, Uherském Hradišti, Kroměříži, Kyjově, Valašském Meziříčí a Zlíně případně si zvolit DOPRAVU ROJAL. Zboží vám zavezeme přímo na vaši provozovnu.

Pro rozvoz zboží využíváme moderní vozový park, který jsme v průběhu posledních 3 let obnovili. Vozový park momentálně čítá 16 vozidel. Každé vozidlo mimo dodávkových je vybaveno potravinářskou skříňovou nástavbou a hydraulickou plošinou. Zboží rozvážíme šesti nákladními vozidly DAF, osmi vozidly IVECO a dvěma dodávkovými vozidly PEUGEOT BOXER.

Mezi naše pravidelné zákazníky patří především provozovatelé gastro zařízení ze Zlínského kraje (Uherské Hradiště, Uherský Brod, Luhačovice, Slavičín, Valašské Klobouky, Zlín, Vizovice, Vsetín, Kroměříž, Bystřice pod Hostýnem a další…), Jihomoravského kraje (Břeclav, Hodonín, Kyjov a další…) a Olomouckého kraje (Přerov a další…).

Další investice jsme směřovali do rozvoje moderních skladových technologií, jako jsou nová expediční hala, regálové systémy, řízení a organizace skladu pomocí radiofrekvenčních terminálů s dokonalým přehledem o šaržích a expiracích výrobků.

Pro komplexní řízení skladových zásob zboží a materiálu využíváme Systém řízeného skladu neboli Warehouse Management System. Systém řízeného skladu nám umožňuje plně optimalizovat dodavatelský řetězec, poskytuje informace o využití prostor, umístění jednotlivých druhů zboží a informací o tomto zboží – šarže, výrobní čísla, expirace a další. Díky tomu máme plně pod kontrolou expirační lhůty, je téměř vyloučena chyba/záměna při manipulaci se zbožím a materiálem, umožněna jednoduchá dohledatelnost původu zboží a především jsou plně využity skladové kapacity.

V naší profesi je velmi důležité také plánování dopravy. Pro plánování dopravy využíváme software Tasha od české společnosti SolverTech s.r.o. Jedná se o výkonný logistický software pro plánování cest a rozvozních tras dle objednávek zákazníků. Výhodou tohoto nástroje je respektování různých přepravních a zákaznických omezení, které se dají zohlednit při vytváření rozvozového plánu. Konkrétně se jedná o časová okna zákazníků, hmotnostní omezení, dostupnost vozidel podle času nebo omezení pro určitý druh vozidla, kapacitu nakládky, průjezdnost silnic apod. Tasha využívá unikátní algoritmy, které zpracovávají digitální mapy. Ty obsahují aktuální informace o průjezdnosti či rychlostech úseků, poplatcích za mýtné a starají se o komplexní optimalizaci tras. Systém umožňuje denní i dlouhodobé plánování. Po naplánování tras je řidičům vytištěn přehledný itinerář. Poté jsou zákazníkům rozeslány SMS nebo emaily o předpokládaném času dodávky nebo svozu zboží.

Jako jedna z mála českých společností specializující se na velkoobchodní prodej potravin a drogistického zboží, se můžeme pyšnit vlastním certifikátem člena České logistické asociace.